اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگی در مجلس ایران

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر؛ کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ایران گفت: جلساتی در هفته جاری با حضور دستگاه های ذیربط برای بررسی قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مرکز پژوهش های مجلس برگزار خواهد شد.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی ایران افزود: ابتدا باید نقطه نظرات دستگاه های نظارتی و مجری این قانون را استماع کنیم تا بعد از آن بتوانیم برای اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان تصمیم گیری کنیم.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس گفت: مسئولان سازمان اداری و استخدامی کشور، دیوان عدالت اداری، دیوان محاسبات، معاونت حقوقی رئیس‌جمهور در این جلسه حضور خواهند یافت.

۲۷ شهریورماه سال جاری بود که پس از تصویب قانون «منع به کارگیری بازنشستگان» در مجلس شورای اسلامی ایران و تأیید شورای نگهبان، رئیس جمهور ایران این قانون را رسما به سازمان ها و نهادهایی که به نحوی از بودجه دولتی برخوردار می شوند، ابلاغ کرد. پس از آن افرادی که مطابق با تعریف این قانون بازنشسته می شوند، دو ماه مهلت پیدا کردند که کرسی تحت اختیار خود را ترک کنند.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس ایران از بررسی و اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان خبر داد.

منبع: مجله اینترنتی ملکانه

یک دیدگاه در “اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگی در مجلس ایران”

  1. مجلس باید با تصریح مشمول بودن اعاده به کارها (چه قبل و چه بعد از سال ۱۳۹۵) تکلیف این قانون شکنان دانه درشت را یکسره کند. بویژه که اخیرا شنیده می شود این گروه از بازنشستگان اقدام به تهدید نمایندگان مصمم مجلس کرده و گفته اند در صورتی که شمول قانون در مورد ما را تصریح کرده و مجدداً ما را بازنشسته کنید به عنوان رقیب انتخاباتی خودتان در انتخابات سال آینده شرکت کرده و با توجه به تمکن مالی و قدرتی که داریم شما را شکست می دهیم!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.